دو روش جالب برای ترجمه تخصصی مقالات زیست شناسی

تعداد بازدید: 939

biology1

 

دو روش جالب برای ترجمه تخصصی مقالات زیست شناسی

ترجمه تخصصی مقالاتی که از چالش هایی است که دانشجویان با آن درگیر هستند در این میان ترجمه تخصصی برخی از رشته‌ها مانند ترجمه تخصصی مقالات زیست شناسی کمی متفاوت بوده با توجه به اهدافی که دانشجو و یا شخص نیازمند به ترجمه‌مقاله زیست دارد متفاوت است.

 

برای ترجمه تخصصی مقالات زیست شناسی ابتدا نیاز است که هدف از ترجمه مقاله خود را تعیین کنیم و من به عنوان فردی که چندین سال در این رشته تحصیل کردم با شما روش هایی را تقسیم خواهم کرد که بتوانید در کمترین زمان به اهداف خود برسید.

 

همانطور که عرض کردم شما در وهله اول ترجمه تخصصی مقالات زیست خود نیازمند این هستید که هدف خود را از ترجمه مقاله تعیین کنید این که مقاله خود را می خواهید برای چه زمینه ای ترجمه کنید.

 

آیا میخواهید برای ارائه کلاسی ترجمه کنید؟ یا برای صرف دانستن مفهوم مقاله برای استفاده در پایان نامه و یا در جاهای دیگر؟ او می خواهید مقاله زیست خود را ترجمه تخصصی انجام داده و به یک مجله خاصی ارسال کنید؟

biology2

 

  • ترجمه مقاله برای محیط های غیر رسمی

اگه میخواهید صرفاً مقاله خود را در سمینار های کلاسی و یا در محافل غیر رسمی که فقط دانستن مفهوم مقاله برای شما مهم است من راهکارهایی دارم برای شما که خودم از این روش در سال‌های دانشجویی از آن استفاده می کردند برای استفاده از این روش برای استفاده از این روش پس از تهیه مقالات مورد نظر ابتدا آنها را ترجمه ماشینی کرده (گوگل ترسلیت ویا افزونه آبادیس ) و آنها را به شکل روان ترجمه کنید و ویرایش نهایی روی آنها انجام دهید.

 

  •  ترجمه مقاله برای محیط های رسمی

زمانی که می خواهید مقاله خود را در محافل علمی مانند مجلات بین المللی و کنگره و… ارسال کنید بحث کمی متفاوت است شما باید به دو روش زیر عمل کنید روش اول: مقاله خود را به یک مترجم متخصص زیست ارسال کرده و ترجمه انگلیسی به فارسی و یا فارسی به انگلیسی ترجمه کرده و ویرایش نیتیو روی آن انجام دهید. روش دوم: برون سپاری به سایت های آنلاین مانند رویال ترجمه که ما البته این روش را برای شما توصیه می کنیم زیرا در این روش علاوه بر اینکه ترجمه تخصصی مقالات خود را در کمترین زمان توسط متخصص زیست انجام می گیرد میتوانید در مواردی تا یک ماه از گارانتی کیفیت ترجمه استفاده کنید.همچنین مجموعه رویال ترجمه با به کارگیری مترجمینی با تخصص های مختلف زیست شناسی اعم از : زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی گیاهی ، زیست شناسی عمومی ، زیست شناسی ژنتیک ، جانوری ، فیزیولوژی و ... می تواند مقالات تخصصی زیست شناسی را با کمترین خطا ترجمه کند .

 

 

whatsapporder   telegram order

ارسال نظر